CYKLO-MACNER

 
 
 

Historie

Firmu CYKLO-MACNER založil v březnu 1991 bývalý československý reprezentant v silniční cyklistice Ing. František Macner. V začátcích se firma zabývala pouze prodejem a servisem jízdních kol. První provozovna se nacházela v Tovární ulici v „tesko-budově" za ČZ. Po přestěhování do provozovny na Palackého náměstí v roce následujícím se stala první specializovanou prodejnou jízdních kol a cyklodoplňků ve Strakonicích i v okrese. Pod firmou byl založen v tomto roce rovněž sportovní klub SK CYKLO-MACNER, zabývající se cyklistikou silniční i horskou a triatlonem, který působí dodnes a jehož členové získali mj. několik titulů mistrů ČR a to především v duatlonu.

V roce 1995 došlo s růstem firmy k přestěhování prodejny do větších prostor na Velkém náměstí č. 151. Prodej byl rozšířeno veškeré příslušenství týkající se cyklistiky, tj. oblečení, výživu, tiskoviny a o další sportovní potřeby. V prodejně byla zprovozněna sběrna sportovních sázek SAZKA. V letech 1997-1999 došlo k otevření poboček v Čimelicich a Horažďovicích, tyto provozovny byly však zrušeny.

S neúměrně stoupajícím vysokým nájmem i požadavky pronajimatelů v prodejně na Velkém náměstí a snižujícím se prodejem, vyplývajícím z ekonomické i politické situace v republice po r.2000, bylo nutno hledat ve Strakonicích nové prostory pro prodejnu. Koncem roku 2002 došlo tudíž k dalšímu přestěhování prodejny do Bezděkovské ulice 288 vedle parkoviště u hotelu Švanda Dudák. Začátkem roku 2006 byl navíc ještě zprovozněn další servis firmy v ulici Dr.Jiřího Fifky 925.

Filosofií firmy je prodávat kvalitní kola a zboží a poskytovat rovněž kvalitní služby formou servisu a oprav jízdních kol tak, aby zákazníci byli maximálně spokojeni a do prodejny i servisu CYKLO-MACNER se rádi vraceli.